logo

Policista v USA zastřelil muže ozbrojeného šroubovákem

Policie v USA zveřejnila video zachycující incident ze 14.6. letošního roku, při kterém policista zastřelil muže, který předtím ujížděl jeho kolegům a následně je chtěl napadnout šroubovákem.

Operační středisko ve městě Boise ve státě Idaho (USA) přijalo informaci ohledně opilého řidiče. Jednalo se o „známou firmu“, o kterou se již zajímala protidrogová jednotka, a která figurovala v několika kriminálních ganzích.

Pachatel se ozbrojil šroubovákem a klíčem a vykřikl na policisty, že z auta dobrovolně nevystoupí. Několikrát se pokusil bodnout šroubovákem policisty. Když zjistil, že je v obklíčení několika policistů, pokusil se ujet, ale naboural jen policejní auta před i za ním.

Odmítal vypnout motor a stále se snažil odtlačit policejní automobil, aby mohl odjet. Proto se jeden z policistů rozhodl vystřelit. Směrem k pachateli vystřelil pouze jednou. Pachatel však zásah nepřežil a přivolaný lékař konstatoval smrt.

Pachatel byl za mřížemi bezmála 30 let, a to za umlácení ženy v roce 1987. Ani ne před rokem byl propuštěn z vězení. Měl psychické problémy a také byl závislý na alkoholu a drogách. Pachateli bylo okolo 50 let.

Tento incident byl prošetřován a komise shledala použití zbraně jako přiměřené.

Vltava, Týdeník Policie