logo

Policista ve svém volnu zachraňoval život seniora, rodina mu přišla osobně poděkovat na služebnu

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Příkladně se zachoval koncem března policista David Kánský. V době svého volna byl odpoledne na parkovišti u prodejny koberců v Mostě. Všiml si vycházející ženy se starším mužem, kteří společně nesli ke svému autu koberec.

Když koberec uložili na střešní nosič a muž si sedl do vozidla na místo řidiče, tak náhle zaslechl křik ženy. Policista k nim hned zamířil a uviděl, že senior je v bezvědomí. Okamžitě zavolal na linku 155 a dle pokynů operátora RZS prováděl úkony nezbytné k záchraně života. Po minutě se pán probral a chtěl z místa odjet. V tom mu policista zabránil. Muž po několika vteřinách opět zkolaboval. Policista muže vytáhl ven a položil ho na deku a dále kontroloval jeho životní funkce, neboť muž byl stále v bezvědomí. Po několika minutách přijela sanita a policista záchranářům pomohl muže naložit na nosítka. Poté poskytl pomoc i ženě na místě, pomohl zajistit uskladnění koberce v prodejně a nabídl jí odvoz do nemocnice, neboť žena si netroufla automobil sama řídit. Předal jí na sebe i telefonní kontakt s tím, pokud by potřebovala s něčím pomoci, neboť žena nebyla z Mostu.

Rodina seniora zaslala v dubnu na Územní odbor Policie ČR v Mostě poděkování za záchranu života seniora, který měl vážnou život ohrožující příhodu. Dokonce přijela osobně poděkovat policistovi na obvodní oddělení v Mostě, kde David Kánský pracuje jako vedoucí tohoto útvaru.

Vedení mostecké policie si jednání svého policisty velmi váží a nominovalo ho na udělení Zlatého záchranářského kříže. David Kánský tak naplnil zcela heslo policie „Pomáhat a chránit“.

nprap. Ludmila Světláková, Policie ČR