logo

Policista z moravskoslezské Speciální pořádkové jednotky bude pochodovat napříč Českou republikou, chce pomoci nemocnému dítěti

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Spojit dálkovou pěší turistiku s dobrou věcí se rozhodli dva přátelé. Jeden z nich je policista speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství police Moravskoslezského kraje. Nápad se dostavil poté, co oba úspěšně dokončili vytrvalostní závod Beskydská sedmička, neboli B7.

Komu chtějí pomoci? Rodině šestiletého chlapce, který měl velice těžký start do života. Narodil se předčasně, první půl rok života strávil v nemocnici. Je nevidomý, částečně neslyší, jsou u něj diagnostikovány více než dvě desítky nemocí. Péče o něj, které je provázená nejen starostí, ale také láskou, zabere rodičům 24 hodin denně.

Oba mladí muži se rozhodli rodině pomoci. Od 1. do 15. května 2019 projdou pěšky napříč Českou republikou. Jejich cesta začne v nejzápadnějším bodě poblíž Aše a povede přes Karlovy Vary, Beroun, Čáslav, Litomyšl, Mohelnici, Olomouc, Nový Jičín, Frýdek-Místek, Třinec, Jablunkov a končit bude v Bukovci.

Na této cestě chtějí šířit chlapcův příběh a přitom získat co nejvíce finančních prostředků na léčbu a rehabilitaci. Celá akce se bude konat pod záštitou charitativní organizace s tím, že plán cesty a organizační zajištění je plně na „bedrech“ obou aktérů.

por. Mgr. Daniela Vlčková, Policie ČR