logo

Policista z Nového Města nad Metují vypátral v době osobního volna muže podezřelého z krádeží

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z obvodního oddělení Nové Město nad Metují sdělili v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení podezření z krádeže a z porušování domovní svobody 40 letému muži z Náchodska. Policisté mu kladou za vinu že koncem června vnikl ve dvou případech na cizí pozemky v Novém Městě nad Metují, kde se měl dopustit protiprávního jednání.

V prvním případě zmizela majitelce ze zahradního domku motorová pila zn. Husquarna za 8 tisíc korun, příklepová vrtačka zn. Makita za 3,5 tisíce korun, cestovní kufr, kapsle na praní prádla, včetně osvěžovačů vzduchu a svazek klíčů. O pár dní později se sem však měl znovu vrátit a odcizit z kůlny elektrickou ruční pilu zn. Narex za více jak 2 tisíce korun a zahradnické aku nůžky v hodnotě 1 tisíc korun. Celkově způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na více jak 15 tisíc korun. V průběhu šetření získali policisté také informaci, že se na místě činu v té době nacházel podezřelý muž, který se pohyboval na jízdním kole žluté barvy. Vzhledem k tomu, že policisté disponovali rovněž popisem tohoto muže, zaměřili svoji pozornost zejména tímto směrem.

O tom, že policejní instinkt muže zákona neopouští ani poté, co jim skončí služba, všechny přesvědčil i jeden náš kolega – nadstrážmistr zmíněného obvodního oddělení.

V polovině července si při jízdě vozidlem v době svého osobního volna všiml muže, který odpovídal popisu podezřelého. Nespustil jej proto z očí a ihned uvědomil také své kolegy ve službě. Ti se okamžitě rozjeli na místo a podezřelého ztotožnili. Muž se na policii později ke krádežím přiznal a uvedl, že odcizené věci již rozprodal. Nad svým jednání však projevil lítost s tím, že se pokusí vzniklou škodu nahradit. V případě prokázání viny mu však hrozí až 3 letý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková, PČR