logo

Policista ze Speciální pořádkové jednotky zadržel v době osobního volna opilého řidiče

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ráno 25.2. policista Speciální pořádkové jednotky Ostrava jel domů po službě. Před sjezdem ze silnice R48 u hraničního přechodu Chotěbuz si všiml před ním jedoucího vozidla Škoda Octavia.

Řidič tohoto vozidla jel po komunikaci klikatě, měl problém s jízdou při vjetí na kruhový objezd, při výjezdu najel na obrubník u krajnice, místy vozidlo jelo v protisměru. Jen shodou šťastných okolností nedošlo k dopravní nehodě. Bylo zřejmé, že řidič je buď podnapilý nebo drogovaný. Policista jel za vozidlem po ulici Karvinská, po odbočení se dostávali do centra obce Chotěbuz. Mezitím už kolegové na tísňové lince byli o situaci informováni.

Řidič Škoda Octavie dojel až na parkoviště u kulturního domu v obci. Řidič ve vozidle byl sám. Bezprostředně policistovi přiznal, že před jízdou pil alkohol.

Kolegové Obvodního oddělení Český Těšín u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní, hodnota se zastavila za hranicí dvě promile. Muž byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Procesní úkony s ním budou pokračovat po jeho vystřízlivění.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR