logo

Policisté a strážníci besedovali v Unhošti se seniory

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 9. prosince 2016 v dopoledních hodinách se policistky oddělení tisku a prevence vydaly společně s velitelem Městské policie Unhošť na setkání do domova seniorů, aby důchodce seznámily s knihou „Černá kronika aneb ze soudních síní“, kterou vydala Policie ČR Moravskoslezského kraje. Nejprve pracovnice oddělení tisku a prevence přečetly povídku „O vnucích“.

Dále si společně strážci zákona připravili přednášku, která se týkala bezpečí seniorů.

Nejprve jsme seznámili přítomné s vývojem trestné činnosti v lokalitě. Vzhledem k tomu, že vyhláška města zakazuje podomní prodej, informovali jsme posluchače o tom, že mají hlásit tuto činnost neprodleně policistům, či strážníkům. Dále jsme je varovali před akcemi typu „šmejdi“ a v neposlední řadě jsme upozorňovali na kapesní krádeže, které řešíme převážně v obchodních centrech, kdy bez dozoru ponechané kabelky jsou velkým lákadlem zlodějů. Také vybírání finanční hotovosti v bankomatech a uložení PIN kódu společně s platební kartou představuje vážný problém. Hovořili jsme také o půjčování finanční hotovosti příbuzným, či braní si půjček na vánoční dárky, které mnohdy uvrhne seniory do dluhových pastí.

Požádali jsme seniory, aby pomáhali řešit běžnou kriminalitu v obci tak, aby si všímali svého okolí a kontaktovali policii v případě, že se v jejich sousedství objeví neznámý člověk, či podezřelé vozidlo.

Beseda se setkala s velmi kladným ohlasem. Senioři živě diskutovali s přednášejícími, kteří ochotně zodpovídali všechny dotazy.

V rámci projektu „Bezpečné město Unhošť“, který probíhá již několik let, budou podobné preventivní akce a projekty v obci pokračovat i následujícím období.

nprap. Michaela Nováková, PČR