logo

Policisté a strážníci zadrželi na Kladensku ve dvou případech sprejery přímo při činu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 19. března 2017 před jednou hodinou odpolední přijal operační důstojník oznámení od šedesátiletého řidiče, který jel automobilem na dálnici D7 ve směru z Prahy na Slaný, že na 9 km u sjezdu na obec Buštěhrad a Stehelčeves několik mladíků sprejuje na betonové zábrany.

Na místo byly vyslány policejní hlídky cizinecké police a OOP Kročehlavy, které zadržely tři muže ve věku třiatřicet, dvaatřicet a třicet let. Ti na zábranu vedle pravého jízdního pruhu namalovali písmena s bílým podkladem obtažené černou barvou. Škoda nebyla Ředitelstvím silnic a dálnic ČR dosud vyčíslena. Tři muži ze Slaného jsou nyní podezřelí z přečinu poškození cizí věci a pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Další případ posprejovaní zdi řešili kladenští kriminalisté v pátek 17. března 2017 po sedmé hodině večer. V obci Unhošť byly strážníky Městské policie Unhošť přistiženy tři děti ve věku čtrnáct let, které pomalovaly zděné čelo řadových garáží v ulici Na Rybníčku. Škoda byla vyčíslena na 6.000,- Kč. I tento případ je prošetřován jako podezření z přečinu poškození cizí věci. Jelikož se jedná o nezletilé pachatele, bude poznatek předán sociálním pracovnicím, aby s dětmi, respektive s rodinami dále pracovaly.

nprap. Michaela Nováková, PČR