logo

Policisté dohlíželi na přesun fanoušků Kodaně na stadion v Edenu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na zápas Evropské ligy dorazily ve čtvrtek do Prahy stovky fanoušků dánské Kodaně.

Zápas se odehrál na stadionu ve vršovickém Edenu, a to od 21 hodin. Fanoušci se již v odpoledních hodinách začali scházet na Staroměstském náměstí. Před 18. hodinou se pak vydali směrem k metru, kterým vyrazili do stanice Želivského.

Odtud následoval pochod nejméně 500 dánských fanoušků do Edenu. V rámci bezpečnostního opatření byli v ulicích připraveni policisté ze Speciální pořádkové jednotky Praha, Speciální pořádkové jednotky Ústí nad Labem, pražské Krajské pořádkové jednotky, policisté z Oddělení služební kynologie a hipologie (psovodi a policisté na koních), dále pak policisté z řad dopravní policie, kriminalisté, antikonfliktní tým a mnozí další.

Již v centru metropole doprovázeli dánské fanoušky policisté ze Speciální pořádkové jednotky. Stejně tak doprovázeli tito policisté pochod fanoušků od stanice metra Želivského do Edenu.

Antikonfliktní tým cestou řešil pouze drobné incidenty. Kupříkladu, když starší pár provokoval v okně svého bytu dánské fanoušky.

Pochod došel až k Vršovické ulici, kde již byla připravena Speciální pořádková jednotka z Ústí nad Labem společně s Krajskou pořádkovou jednotkou. Byl zde připraven vodní stříkač, nechyběla kamerová vozidla. Po celou dobu pochodu dávali policisté dánským fanouškům výzvy v jejich rodném jazyce pomocí speciálního zařízení LRAD, kterým disponuje pražská Speciální pořádková jednotka.

O oddělení fanoušků obou celků se ve Vršovicích postarali také policisté na koních.

Fanoušky se bez jakéhokoliv většího problému podařilo doprovodit na stadion, kde mohli sledovat zápas svého klubu. Až do začátku utkání nemuseli policisté žádného z fanoušků omezit na osobní svobodě.

MrK, Týdeník Policie