logo

Policisté dopadli mladého žháře, který měl založit dva požáry

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 23 letého muže ze Sokolovska, kterého obvinili z pokračujícího přečinu Poškození cizí věci.

Na začátku března letošního roku měl během dvou dní založit dva požáry. K prvnímu případu došlo 12. března v katastru obce Habartov. Muž přineseným zapalovačem zapálil suchou trávu, čímž došlo k poškození travnatého porostu o výměře kolem 10 x 3 m. Požár naštěstí, v tomto případě zanikl samovolně.

V druhém případě došlo k trestnému činu dne 13. března v odpoledních hodinách v katastrech obcí Habartov a Svatava na zrekultivovaném dolovém území u jezera Medard. Obviněný muž požár úmyslně založil a to na pěti na sobě nezávislých místech. Zasaženy byly travnaté a listnaté porosty na celkové ploše kolem 128 tisíc metrů čtverečních. Na ploše přes 10 tisíc m² zasáhl oheň stromový porost a byly tak zničeny dřeviny v hodnotě kolem 26 tisíc korun. Při likvidaci požáru na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, přičemž hodnota zachráněného majetku včasným zásahem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje byla vyčíslena na částku 750 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až tříletý trest odnětí svobody.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, PČR