logo

Policisté dopadli podezřelého z přepadení starší ženy, schovával se před nimi pod zaparkovaným autem

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 29. listopadu zadrželi kriminalisté třetího policejního obvodu muže, který několik hodin před tím přepadl starší ženu a oloupil jí. Násilník si tuto ženu vyhlédl po osmnácté hodině na autobusové zastávce v Hloubětíně, když vystupovala z autobusu. Nenápadně se k ní přiblížil, chytil ji za kabelku, kterou se přepadené snažil uloupit. Starší žena se kabelky nechtěla vzdát a začala volat o pomoc. Agresor proto poškozenou několikrát udeřil pěstí do obličeje a krku, až kabelku pustila a on i s lupem utekl.

Na místo přepadení se ihned vyrazili policisté spolu s kriminalisty a začali propátrávat okolí. Muže odpovídajícího popisu nalezli a zadrželi kriminalisté přibližně po dvou hodinách schovaného pod zaparkovaným vozidlem, kam před nimi zalezl.

V průběhu výslechu se zadržený muž přiznal k dalším čtyřem skutkům, které spáchal obdobným způsobem v uplynulých deseti dnech. Dopouštěl se jich především v okolí Hloubětína v Praze 9 a v jednom případě v Bohnicích v Praze 8.

Muž přepadával především ženy vyššího věku. Jak sám uvedl, věděl, že se mu neubrání. Nevadil mu ani fakt, že se některé z nich pohybovaly za pomoci francouzských holí.

Dvacetiletý muž, který byl v minulosti již několikrát soudně trestán a v současné době je v podmínce jako důvod svého konání uvedl, že si takto opatřoval peníze na jídlo a drogy.

V současné době je dán podnět na jeho vzetí do vazby. V případě, že bude pravomocně odsouzen, hrozí mu za trestné činy loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až desetiletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR