logo

Policisté hledají svědky tragické nehody, při které v Těrlicku zemřela cyklistka

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 11. září kolem půl sedmé došlo v Těrlicku na tříramenné křižovatce ulic Těšínská a Třinecká silnice I. třídy ke smrtelné dopravní nehodě. Kolize mezi cyklistkou a osobním vozidlem měla fatální následky.

Cyklistka (53 let) jela ve směru od Havířova na Český Těšín. Řidič osobního vozidla Škoda Octavia (36 let) jel od Hradiště na Havířov.

Řidič vozidla přední částí vozidla narazil do zleva jedoucí cyklistky. Zřejmě nerespektoval dopravní značení „Dej přednost v jízdě“. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkoškou. I zkouška na přítomnost návykových látek byla negativní.

Žena po střetu utrpěla velmi vážná zranění. I přes veškerou snahu záchranářů se jí nepodařilo oživit a ještě na místě zemřela.

Komisař zahájil úkony trestního řízení přečinu usmrcení z nedbalosti. Pro řádné objasnění tragické nehody jsou důležité další informace případných svědků.

Žádáme řidiče, kteří v době nehody projížděli místem, aby se neprodleně přihlásili. Případně nám pomůžou i záběry z vozidel.

Nehodu šetří komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Havířov por. Bc. Zdeněk Volek, tel. 596 805 519 nebo 974 744 459. K dispozici je nepřetržitě i bezplatná linka 158.

Nehoda se stala v úterý 11. září 2018 v 06:27 hod. v obci Těrlicko na silnici II. třídy číslo 474.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR