logo

Policisté, kteří v Uherském Hradišti připoutali opilou výtržnici k mřížím, byli u soudu zproštěni obžaloby

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Opilou a agresivní výtržnici připoutali v únoru roku 2016 policisté na služebně v Uherském Hradišti pouty k mřížím. Policisté tehdy ženu omezili na osobní svobodě v domě, kde ničila výtahové dveře. Po převozu na policejní služebnu ženu na 11 minut připoutali policejními pouty k mřížím. Státní zástupce to tehdy označil za neadekvátní a vůči zadržené ženě ponižující.

Okresní soud v Uherském Hradišti dal nejprve státnímu zástupci zapravdu. Policisté se ale dovolali k Nejvyššímu soudu, který dal zapravdu zase jim a celou věc vrátil k projednání do Uherského Hradiště.

Tam také dnes soud dospěl k závěru, že jednání policistů není trestným činem a zprostil je obžaloby. Pro případ, že by se mohlo jednat o kárné provinění, předal věc k dalšímu projednání policii.

Dva ze tří policistů nastoupili po svém vyhazovu znovu k policii. Třetí z policistů již u policie nepracuje a své uplatnění našel v soukromém sektoru. Všichni tři po celou dobu svou vinu odmítali. Žena se dříve u soudu vyjádřila, že se cítila bezmocná a ponížená. Dle uherskohradišťského soudu ale nedošlo k narušení její tělesné integrity a ani k fyzické újmě.

MrK, Týdeník Policie