logo

Policisté mapují trasu jízdy odcizeného kamionu z Pardubic, nepotkali jste ho také vy?

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 9. února 2017 došlo v Pardubicích v Černé za Bory k odcizení nákladního vozidla DAF s návěsem. Vozidlo bylo poměrně specifické svojí výbavou i světle modrou metalickou barvou kabiny tahače. Návěs byl bílé barvy s červeným lemem značky KRONE.

Výrazná byla i kola s červeným středem. Nákladní vozidlo bylo téměř nové a způsobená škoda se pohybuje ve výši okolo 5 milionů korun. Výrazným markantem bylo chybějící písmeno „F“ ve slově DAF na čelní masce.

Kriminalisté zmapovali pohyb odcizeného vozidla zhruba od pátku od 22. hodiny večerní na trase Černá za Bory – Sezemice – Býšť – Hradec Králové příjezd od Holic – Hradec Králové směr kruhový objezd u ČKD – Jaroměř – Náchod hraniční přechod do Polska.

V této souvislosti pardubičtí kriminalisté žádají o pomoc veřejnost. Prosíme zejména řidiče, kteří mají ve svých vozidlech nainstalovaný kamerový systém a jeli v uvedenou dobu po této trase, zda by v případě, že ještě kamerovým záznamem disponují, mohli, kontaktoval linku 158 nebo pardubické kriminalisty přímo na čísle 974 562 321.

por. Ing. Markéta JANOVSKÁ, Policie ČR