logo

Policisté museli ve Vršovicích zakročit při rvačce několika fanoušků

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jak jsme již avizovali připravila na nedělní odpoledne, v souvislosti s fotbalovým utkáním Slavie Praha a Viktorie Plzeň, pražská policie bezpečnostní opatření.

V terénu byli nasazeni nejen policisté z místních oddělení, OHS, PMJ, Oddělení řízení dopravy, Dopravního inspektorátu, či kriminalisté, psovodi a policisté z Oddělení služební hipologie. Nasazeni byli také policisté ze Speciální pořádkové jednotky a z Krajské pořádkové jednotky. Ze vzduchu sledoval situaci vrtulník LS PČR s termovizí.

Plzeňští fanoušci dorazili do na pražské Hlavní nádraží krátce před 14. hodinou. Zde pod dohledem plzeňské pořádkové jednotky a pražské Speciální pořádkové jednotky přestoupili do osobního vlaku jedoucího do Vršovic.

Youtube Video
Podívat se na video

Z vršovického nádraží pak vyrazili plzeňští fanoušci pěšky od Edenu. Opět pod dohledem policistů z pořádkových jednotek.

K prvnímu většímu konfliktu došlo před nákupním centrem Eden. Na lavičce se zde porvalo několik osob, které se následně pokusily policistům utéci. Ze strany policistů došlo k užití donucovacích prostředků, omezeny na osobní svobodě (zajištěny) byly tři osoby. Další osobu omezili policisté na osobní svobodě o chvíli později, a to kvůli pokusu o krádež šály druhého celku.

Youtube Video
Podívat se na video

Celkově bylo na osobní svobodě, v rámci tohoto bezpečnostního opatření, omezeno 11 osob. Drtivá většina z nich byla zajištěna pro podezření z přestupku. Konkrétně se jednalo například o maskování, vběhnutí na trávník na stadionu, případně používání pyrotechniky.

MrK, Týdeník Policie