logo

Policisté na Českolipsku kontrolovali polský kamion, jedno z kol na návěsu drželo již jen „silou vůle“

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí zaregistrovali dopravní policisté v Novém Boru polský kamion, jehož náklad dřeva byl podle jejich odhadu velmi nedbale zabezpečený. Okamžitě ho proto zastavili a provedli důkladnou technickou kontrolu celé podezřelé nákladní soupravy. To, co při ní viděli, předčilo jejich veškerá očekávání.

Zjistili totiž, že uchycení kola na první nápravě návěsu je totálně zdevastované, jak si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Z původních deseti šroubů se jich dochovalo pouze pět a i ty trpěly značným poškozením. S trochou nadsázky řečeno, kolo návěsu už na soupravě drželo jen silou vůle. Pokud by policisté tuto prohlídku neprovedli, mohlo brzy dojít k tragédii. Utržené kolo rozjetého kamionu je doslova smrtelným nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu.

Policisté řidiči zakázali další jízdu do doby, než jeho firma vyslala na místo servisní službu a ta úchyty kola kompletně vyměnila. Třiatřicetiletého polského řidiče nyní čeká v Česku správní řízení, ve kterém mu hrozí pokuta v rozmezí od 5 do 10 000 korun a zákaz řízení. Dopravní policisté od cizince vyinkasovali kauci ve výši 6 000 korun, která propadne, pokud se k přestupkovému řízení nedostaví.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR