logo

Policisté na Havlíčkobrodsku vypátrali ztraceného houbaře, je živý a zdravý

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 19. září po desáté hodině dopoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska na linku tísňového volání oznámení o ztraceném houbaři.

Žena, která na tísňovou linku volala, uvedla, že se nachází na polní cestě pravděpodobně někde mezi obcemi Leština a Golčův Jeníkov a místo vůbec nezná. Do těchto míst přijela na houby společně se svým blízkým známým, který však nechtěl ještě jet domů a odešel zpět někam do lesa. Dále uvedla, že se jedná o sedmdesátiletého muže, který má špatnou orientační schopnost a již více jak hodinu ho hledá. Muž měl u sebe mobilní telefon, na který se však žena nemohla dovolat a byl nedostupný.

Operační důstojník do terénu okamžitě vyslal policejní hlídku z policejní stanice v Golčově Jeníkově, které předal všechny informace včetně telefonního čísla na oznamovatelku. Policisté se se ženou ještě během jízdy ihned spojili, a ta jim uvedla, že jí mezitím ztracený muž kontaktoval a uvedl, že vidí nějaký komín.

Díky místní znalosti, policisté velmi rychle vyhodnotili, že se pravděpodobně bude jednat o objekt lihovaru na Chlumku u Golčova Jeníkova. Ihned vyrazili na místo, kde by se muž mohl nacházet. Před půl desátou muže vypátrali na poli u lesa poblíž lihovaru. Muž byl v pořádku a policisté ho dopravili zpět k jeho vozidlu, kde už na něj čekala jeho známá.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, Policie ČR