logo

Policisté na Královéhradecku se zapojili do kontrolní akce zaměřené na nákladní vozy, porušení předpisů zjistili u poloviny kontrolovaných

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V minulém týdnu (11. 10. a 13. 10. 2017) se naši policisté zapojili v Hradci Králové do kontrolní dopravní akce. Akce, která se konala také na dalších místech ČR, proběhla ve spolupráci Policie ČR, Generálního ředitelství cel a Centrem služeb pro silniční dopravu.

Policisté se zejména zaměřili na odhalování přestupků při provozování dopravy v oblasti kontrolního vážení hmotnostních limitů vozidel všech kategorií. Při akci bylo zkontrolováno celkem 42 vozidel, u kterých bylo v polovině případů zjištěno porušení předpisů.

Nejčastěji se jednalo o sociální předpisy (např. nedodržení přestávek) a překročená hmotnost. V rámci technické silniční kontroly byly zjištěny závady u celkem 15 vozidel. Mezi největší porušení lze zařadit nepředložení povolení pro mezinárodní přepravu mimo EU, za což byla řidiči uložena kauce ve výši 30 tisíc korun, dále převážení o 1.200 kg na nápravě (po odečtu tolerance) u řidič převážejícího betonový odpad a ve dvou případech jízda pod vlivem alkoholu. Padesátiletý řidič nákladního vozidla zn. Tatra z Královéhradecka, který byl hlídkou kontrolován dne 13. 10. 2017 v odpoledních hodinách nadýchal hodnoty 0,26 a 0,25 promile alkoholu. Na jeho vozidle musela být ze strany policie navíc omezena technická způsobilost na dobu 30 dnů, a to z důvodu zjištění vážných technických závad – hloubka vzorku pneumatik, poškození obou předních pneu a únik provozních kapalin. Případ byl proto oznámen k projednání na příslušný správní úřad.

Policisté při kontrole dne 11. 10. 2017 v ulici Buzulucká zastavili také 58 letého místního řidiče osobního vozidla zn. Ford Mondeo, kterému při opakované dechové zkoušce naměřili 0,75 a 0,76 promile alkoholu v dechu. Muži proto zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Za tyto přestupky hrozí oběma řidičům až několikatisícová pokuta.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR