logo

Policisté na Prostějovsku kontrolují myslivce na honech

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sezóna honů na Prostějovsku je v plném proudu. S tou také již tradičně souvisí i kontrolní činnost policistů z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Také v sobotu 10. 12. 2016 se policisté vydali do okolí Prostějova se seznamem pořádaných honů.

Zkontrolovali myslivce na honech v Němčicích nad Hanou a v Hrušce a Tvorovicích. Celkem dnes zkontrolovali 24 náhodně vybraných myslivců. U těch kontrolovali dodržování ustanovení zákona o střelných zbraních a střelivu, zejména zda nejsou účastníci honu pod vlivem alkoholických nápojů. Dalšími předměty kontroly jsou manipulace se zbraní a předepsané doklady.

Letos to byla již pátá taková kontrola. Žádná pochybení, která by byla v rozporu se zákonem o zbraních nebyla při dosavadních letošních kontrolách zjištěna. Obdobné výsledky přinesly kontroly i v minulých letech. Když už se nějaký přestupek vyskytne, jedná se o pochybení administrativního rázu, jako jsou například zapomenuté doklady, nebo jiný průkaz zbraně.

V případě zjištění závažnějších závad jsou si totiž myslivci již velice dobře vědomi postihů, které by je čekaly. Tuto sezónu je v plánu ještě alespoň jedna kontrola a i v dalších letech se s nimi počítá.

por. Mgr. František Kořínek , PČR