logo

Policisté na řehlovickém dálničním oddělení představili své nové služební vozy v civilním provedení

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V budově dálničního oddělení v Řehlovicích proběhl v pondělí dopoledne brífink Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.

Ten měl za cíl představit nová služební vozidla Škoda Superb v civilním provedení, která slouží na Dálničním oddělení Řehlovice a na „krajské dopravce“ v Ústí nad Labem, tedy na „dohledu“.

Nové policejní Superby, kterých Policie ČR zakoupila celkově 38, jsou poháněny benzínovými motory 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Ke zrychlení z 0 na 100 km/h vozidlu stačí 5,8 s, přičemž maximální rychlost dosahuje 250 km/h. Vozidlo je vybaveno pohonem 4×4 pro bezpečnější jízdu za zhoršených klimatických podmínek a šestistupňovou převodovkou DSG s dvojicí elektrohydraulicky ovládaných souosých spojek. Spotřeba paliva u dané kategorie vozu činí 7,2 l/100 km.

„Ze speciálního policejního vybavení lze zmínit nejnovější typ měřiče rychlosti, který je schopen měřit jak za jízdy, tak i stacionárně. Protiprávní jednání účastníků silničního provozu pak bude dokumentovat nezávislý kamerový systém, jehož výstupy je možné následně použít jako důkazní materiál. Vozidla dále disponují funkcí automatické kontroly vozidel, tím že dokáží přečíst registrační značku automobilu a porovnat ji, mimo jiné, s evidencí odcizených vozidel. Nechybí ani nápisové cedule, díky kterým lze řidičům předat různé pokyny a upozornění. Samozřejmostí je i speciální zástavba zvláštního výstražného zařízení bez nutnosti umisťovat na střechu vozidla magnetický nebo přísavný maják,“ uvedla Policie ČR.

MrK, Týdeník Policie