logo

Policisté na Šumpersku vyšetřují dvě nehody motorkářů

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O víkendu policisté vyjížděli hned ke dvěma haváriím motocyklů. První se odehrála v sobotu 26. 5. 2018 kolem půl dvanácté dopoledne na silnici I/11, v úseku mezi obcemi Písařov – Bušín. Zranili se při ní 53letý řidič motocyklu Yamaha a o čtyři roky starší spolujezdkyně. Podle prvotního šetření za havárií motocyklu stála nepřiměřená rychlost jízdy při nájezdu do pravotočivé zatáčky a následné prudké brždění.

Zraněné osoby byly zdravotnickou záchrannou službou převezeny k ošetření do šumperské nemocnice. Orientační dechová zkouška, které se řidič podrobil, vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření policistů.

Téhož dne odpoledne v 14:46 hodin vyjížděli policisté k další havárii motocyklisty, tentokrát na silnici I/44, v katastru obce Loučná nad Desnou.

Čtyřiapadesátiletý řidič motocyklu Ducati v klesání ve směru jízdy od Červenohorského sedla k Loučné nad Desnou v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy a s motocyklem havaroval. Při nehodě se zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl převezen k ošetření do nemocnice. Rovněž v tomto případě byla přítomnost alkoholu u řidiče vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Škoda na motocyklu byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun, na koženém oblečení motorkáře na 5 tisíc korun. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR