logo

Policisté na Vysočině vypátrali dvě pohřešované osoby

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 12. prosince přijali policisté integrovaného operačního střediska na tísňové lince 158 před polednem oznámení od pohřešování osmašedesátiletého muže z Jihlavy. Muže postrádala jeho blízká příbuzná. Pohřešovaný odešel o víkendu z místa bydliště, domů se poté nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu. Navíc se jedná o muže, který má zdravotní obtíže a špatně se orientuje, vznikla tak obava o jeho život a zdraví.

Policisté začali ihned po pohřešovaném muži pátrat. Vytipovali místa, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet nebo pohybovat, a ta poté prověřovali. Do pátrání se zapojili také strážníci městské policie. Policisté kromě města hledali pohřešovaného muže také v okolí Jihlavy. Před čtvrtou hodinou odpoledne policejní hlídka jihlavského obvodního oddělení muže vypátrala na ulici Telečská. Muž byl v pořádku, ale ve špatném psychickém stavu. Policisté ho odvezli na obvodní oddělení a přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která pohřešovaného muže převzala do péče.

Po pohřešovaném muži pátrali také policisté v Třebíči. Oznámení o pohřešování přijali v pondělí 12. prosince po šesté hodině večer od ženy, která měla obavu o svého devětašedesátiletého blízkého příbuzného. Z místa bydliště odešel v nočních hodinách, poté se již zpět nevrátil a nebyl kontaktní. Muž má navíc zdravotní obtíže a vznikla tak obava o jeho život a zdraví.

Policisté začali ihned po pohřešovaném muži v Třebíči pátrat. Prověřili zdravotnická zařízení, příbuzné i známé a další místa, kde vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet nebo pohybovat. Po osmé hodině večer policisté muže nalezli na ulici Jelínkova, byl v pořádku.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR