logo

Policisté na Znojemsku vyšetřovali v noci na středu dvě nehody, za oběma stáli opilí řidiči

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V noci na středu jsme vyjížděli ke dvěma obdobným dopravním nehodám. Obě se staly ve Znojmě a u obou naštěstí nebyl nikdo zraněn. Společné měly především pozitivní dechové zkoušky řidičů na zjištění požití alkoholu před jízdou. K první došlo o půl jedné na ulici Dukelských bojovníků.

Jednačtyřicetiletý muž z Prahy tam najel s osobním vozem VW Golf na středový dělící ostrůvek a vyvrátil dopravní značku. I když si tím prorazil pneumatiku a ulomil zpětné zrcátko, pokračoval v jízdě dál. Odbočil vlevo na místní komunikaci, narazil tam do zaparkovaného osobního vozu a stále pokračoval v další jízdě.

Naštěstí byl dostižen hlídkou Městské policie Znojmo a tím svého protiprávního jednání zanechal. Zjistili jsme, že mu v krvi proudí 2,41 promile alkoholu a nepředložil žádné potřebné doklady. Celková způsobená škoda je asi devatenáct tisíc korun.

V jednu hodinu se na druhém konci města stala další dopravní nehoda. Šestadvacetiletý muž z našeho regionu tam odbočoval vpravo z Legionářské ulice směrem na Pražskou. Zřejmě vzhledem k rychlosti tento manévr s osobním autem Audi nezvládl, vjel do protisměru a narazil do sloupu s dopravní značkou a osvětlením přechodu pro chodce. Výsledek jeho dechové zkoušky byl 0,67 promile alkoholu. Hmotná škoda je asi osm tisíc korun. Přesná příčina a míra zavinění obou dnešních nočních dopravních nehod je předmětem dalšího šetření.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, Policie ČR