logo

Policisté obvinili muže, který na ně při honičce najížděl autem

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Muž byl obviněn, protože v měsíci lednu ujížděl policistům a na výzvy nereagoval. Následně najížděl na služební vozidlo, ze kterého vystupoval policista.

Policisté z oddělení obecné kriminality skončili prověřování případu, kdy řidič ujížděl policistům a najížděl na služební vozidlo. Navíc řídil vozidlo, i když měl uvedenou činnost zakázanou. Pětatřicetiletému muži ze Sušice bylo předáno usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V sobotu 13. ledna letošního roku krátce po patnácté hodině na ulici Čsl. Armády v Sušici, zpozorovali policisté osobní vozidlo Škoda Octavia, na kterém nebyly umístěny registrační značky a věděli, že řidič má platnou blokaci řidičského oprávnění.

Policisté se služebním vozidlem použili výstražné světelné a zvukové zařízení k zastavení vozidla. Řidič na výzvy nereagoval a s vozidlem couval po ulici Osvobození dále do ulice Pod Viničkami, kde narazil do oplocení rodinného domu. Poblíž policisté zastavili služební vozidlo a chtěli provést kontrolu řidiče, ale pachatel se rozjel proti otevřeným dveřím, ze kterých vystupoval policista a tento včas zareagoval, a tudíž nedošlo k jeho zranění ani poškození vozidla.

Řidič pokračoval směrem do zahrádkářské kolonie Pod Svatoborem, kde z účelové komunikace odbočil na travnatý porost a s vozidlem narazil do listnatého stromu.

Muž se snažil z místa utéci, nereagoval na výzvy policistů a následně jej policisté zadrželi, kdy použili donucovací prostředky varovný výstřel i hmaty a chvaty.

Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem, ale testu na zjištění návykových látek se odmítl podrobit. Dále se muž odmítl podrobil lékařskému vyšetření i odběru biologického materiálu.

Následně policisté zjistili, že vozidlo není vedeno v evidenci vozidel a nemá přidělenou registrační značku. Dalším šetřením bylo zjištěno, že muž má podle rozsudku Okresního soudu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od měsíce října 2017 na dobu 24 měsíců.

prap. Ladmanová Dana, Policie ČR