logo

Policisté pátrají po muži, který v Benešově poškodil vjezdovou závoru

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Případ se stal v pátek 22. prosince loňského roku krátce po půlnoci. Dosud neznámý muž v ulici Pod Brankou v Benešově u nákladového vjezdu k jedné z budov úmyslně poškodil závoru tím, že ji zlomil. Škoda přesáhla pět tisíc korun a on je tak podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Pokud by byl dopaden, mohl by v případě odsouzení strávit za mřížemi až jeden rok.

Okolnostmi této události se už více než dva měsíce zabývají policisté obvodního oddělení Benešov, kteří po pachateli prozatím bezúspěšně pátrají. Pomoci by jim ale mohla široká veřejnost. Disponují totiž kamerovým záznamem z místa, na kterém je podezřelý velmi dobře zachycen. Jedná se o muže ve věku mezi 20 až 30 lety, svalnatější postavy a kratších tmavých vlasů. V době činu měl na sobě světlé tričko s krátkým rukávem, v přední části s malým potiskem v oblasti hrudníku, světlé kalhoty a pravděpodobně plátěné boty. Na krku měl silnější kovový řetízek a na levém zápěstí hodinky.

Jakékoliv poznatky k osobě tohoto podezřelého muže, anebo k okolnostem celého případu přijmou policisté obvodního oddělení Benešov osobně, anebo prostřednictvím bezplatné linky 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková, Policie ČR