logo

Policisté při dopravní akci na dálnici znovu využili služební autobus, zaměřili se na používání mobilních telefonů za volantem

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

To, že k monitoringu dopravní situace či vyhledávání přestupků používají dopravní hlídky služební automobily a motocykly, je veřejnosti bezesporu známo. Nezřídka se také nad frekventovanými nebo z nějakých důvodů nebezpečnými úseky pohybuje také policejní vrtulník.

Nově k vyhledávání dopravních přestupků (především na dálnicích) policisté ve Zlínském kraji začali využívat i policejní autobus. Výhodou je výhled, díky kterému mají policisté s kamerami dokonalý přehled o tom, co řidiči za volantem dělají, popřípadě jestli používají bezpečnostní pásy. Není totiž výjimkou, že řidiči během řízení drží v ruce mobilní telefon, píšou SMS zprávy, sledují filmy nebo si dokonce čtou.

Během úterní tříhodinové dopravně bezpečnostní akce jsme zaznamenali 23 přestupků. Ve většině případů se jednalo o držení mobilního telefonu, překročení nejvyšší povolené rychlosti či jízdu vozidlem bez dálniční známky.

Podobné akce budou dopravní policisté opakovat v průběhu celého roku.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR