logo

Policisté při honičce s řidičem Oplu stříleli do vzduchu a poté i na ujíždějící auto

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Velmi rušný víkend mají za sebou policisté z Hluboké nad Vltavou i jejich kolegové z Veselí a Soběslavy. V sobotu kolem čtvrté odpoledne zakročovali se zbraněmi v rukou proti pachateli, který ujížděl ve vozidle značky Opel dalším hlídkám od Soběslavi.

Při dopravní kontrole nereagoval na pokyny policie k zastavení a snažil se ujet. U obce Poněšice vytvořili policisté na silnici zátaras ze služebního vozidla a vozidlo pachatele stavěli. Ten byl také další hlídkou, ta také pořizovala kamerový záznam, pronásledován. Na pokyny k zastavení nereagoval a policejní vozidlo polem a příkopem objel, ohrozil i zakročujícího policistu.

Po varovných výstřelech, pak proti vozidlu policisté použili předepsaným způsobem služební zbraně. Pachatele dále pronásledovali a ten nakonec pro poškození vozu musel zastavit. Policisté jej zadrželi. Ve vozidle jel sám.

Zadržený řidič z Českých Budějovic (nar. 1994) byl v minulých dnech obviněn z násilí proti úřední osobě a z maření výkonu úředního rozhodnutí. V současné době je ve vazební cele. Jak sám uvedl, před policisty ujížděl, protože nechtěl být kontrolován, nechtěl, aby zjistili, že má zákaz řízení. To si tedy zcela jistě nepolepšil.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR