logo

Policisté prohledávali divadlo Broadway kvůli podezření na výskyt pachatele, museli se také slaňovat

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Scéna jak vystřižená z akčního filmu se odehrála krátce před půlnocí v prostorách divadla Broadway a v přilehlém objektu.

Na tísňovou linku 158 se obrátila ochranka divadla s tím, že objevila vykopnuté dveře, kdy pachatel vloupání je s největší pravděpodobností ještě uvnitř objektu.

Na místo zamířilo hned několik policejních hlídek, kdy první z nich dorazila během pouhých 4 minut. Policisté okamžitě celou budovu obklíčili a začali ji prohledávat. Vytrvale šli po stopě pachatele, která vedla až na střechu domu. Bylo zřejmé, že zloděj pokračoval po střeše do vnitrobloku objektu a vnikl do další budovy. Policisté z Oddělení hlídkové služby Praha IV naštěstí disponovali potřebnou slaňovací technikou, proto mohli v pronásledování bezpečně pokračovat. Spolu s ostatními kolegy celý objekt prohlédli a v jedné z místností nalezli ukrytého podezřelého muže. Toho za použití donucovacích prostředků zadrželi a převezli na nejbližší policejní služebnu, kde se k vloupání spontánně doznal.

Tam si případ převzali kriminalisté, kteří dalším šetřením a ohledáním napadených objektů zjistili, že 32letý muž „navštívil“ konkrétně technickou místnost divadla a dále ordinaci soukromé kliniky, odkud se pokusil odcizit různé nářadí a elektroniku. Vyšetřovatelé na základě zjištěných skutečností zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR