logo

Policisté provedli kontrolu cizinců v areálu přepravní firmy

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na konci února 2017 proběhla na Liberecku součinnostní akce cizinecké policie s Oblastním inspektorátem práce v Liberci.

Na konci února 2017 proběhla v jedné provozovně na Liberecku součinnostní akce cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v součinnosti s Oblastním inspektorátem práce v Liberci se zaměřením na nelegálně pracující, případně nelegálně pobývající cizince na území České republiky. Cílem policejní akce bylo odhalit porušení povinností cizinců, které jim ukládá zákon č. 326/199 Sb., o pobytu cizinců ve vztahu k trestnímu zákoníku a odhalení případů nelegálního zaměstnávání a nelegálního pobytu na území České republiky.

Policisté z Odboru cizinecké policie, Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort se spolu s celníky a pracovníky z Oblastního inspektorátu práce zaměřili na kontrolu areálu firmy, která podniká v oblasti zasilatelství, logistiky a dopravy. Kontrola proběhla v Liberci, ulici České Mládeže, kde se nachází dvě haly a kde se třídí zásilky, které se následně rozváží zákazníkům.

Vzhledem k tomu, že kontrolu provedli policisté ve firmě v brzkých ranních hodinách, byli zaměstnanci překvapeni natolik, že se jí nikdo nepokusil vyhnout.

Kontroly se zúčastnila desítka policistů z cizinecké policie a tři pracovníci Oblastního inspektorátu práce. Dohromady zkontrolovali celkem 31 osob, mezi kterými byli tři cizinci z Ukrajiny. Uložili pouze jednu blokovou pokutu dle zákona o pobytu cizinců na území České republiky ve výši 200,- korun. Mimo jiné zjistili dva případy podezření na nelegální zaměstnávání u cizinců z Ukrajiny. Oba cizince dle zákona o Policii ČR zajistili a zahájili s nimi správní řízení ve věci správního vyhoštění. Cizincům nyní hrozí v případě prokázání, že ve firmě neměli oprávnění pracovat, správní vyhoštění z území České republiky.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, PČR