logo

Policisté rozmluvili sebevraždu muži, který chtěl skočit z „choceňského nuseláku“

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Silniční most překlenující železniční koridor v Chocni se nachází několik desítek metrů nad kolejemi, výška mostu láká nejen turisty, kteří se kochají pohledem na údolí lemující železniční trať, ale bohužel i osoby, které se dostaly do tíživé životní situace a mají v úmyslu svůj život ukončit. Druhý případ řešila choceňská policejní hlídka v úterý ve večerních hodinách.

Policisté projíždějící ulicí Svatojiřskou zahlédli v polovině mostu odstavené osobní vozidlo, v jehož blízkosti byl o zábradlí mostní konstrukce opřený muž a poblíž se nacházela i jeho přítelkyně. Muž na přítomnost policistů reagoval odtažitě a po chvíli agresivně. Jelikož hrozilo, že chce z mostu skočit, což naznačoval, policisté navázanou komunikací mu jeho jednání rozmluvili. Poté ho předali na místo přivolané lékařce, která rozhodla o jeho hospitalizaci v nemocnici.

Tento případ skončil díky včasné reakci policistů dobře. Aby k podobnému skutku vůbec nedošlo, bylo by dobré si vždy uvědomit, že dobrovolné ukončení života je poslední a nenávratnou variantou. Pokud řešíte svízelnou životní situaci, je dobré se obrátit na osoby, kterým důvěřujete nebo přímo na odborníky a o pomoc je včas požádate. Pokud máte v okolí osobu, u které vnímáte změny chování, a hrozilo by, že se uchýlí k výše popsanému jednání, neváhejte a nabídněte svoji pomoc.

por. Bc. Lenka Vilímková, Policie ČR