logo

Policisté se při rozsáhlé kontrolní akci zaměřili na silnici I/33, pomáhal jim také vrtulník LS Policie ČR

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V rámci preventivních opatření v dopravě se v období od 22. března do 27. května 2018 uskutečnila na pozemní komunikaci I. třídy č. 33 mezi Hradcem Králové a hraničním přechodem v Náchodě krajská dopravně bezpečnostní akce. Na akci se podíleli policisté z dopravních inspektorátů v rámci našeho kraje, včetně policistů dálničního oddělení Pravy. Kontroly, kromě zmíněné prioritní silnice, probíhaly v tomto období i na dalších vybraných komunikacích I. tříd a také na dálnici D11. V pátek akce probíhala ve spolupráci s Leteckou službou Policie ČR.

Policisté se průběžně zaměřovali zejména na kontrolu vozidel na silnici I. třídy č. 33 mezi Hradcem Králové a Náchodem, a to z důvodu přetrvávající nekázně jak tuzemských, tak zahraničních řidičů.

V průběhu akce zde hlídky kontrolovaly dodržování povolené rychlosti zejména v obcích, nesprávný způsob jízdy – jízdu v jízdních pruzích, nesprávné předjíždění, dále technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a také alkohol a návykové látky. Hlídky svoji pozornost rovněž zaměřily na pátrání po osobách, věcech a odcizených vozidlech a rovněž na případnou nelegální migraci.

Policisté zkontrolovali celkem 524 vozidel a zadokumentovali celkem 244 přestupků. Celkem 173 řidičů porušilo rychlost, u 22 vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav. Dvě z kontrolovaných vozidel nemělo dálniční známku. Z celkového počtu 244 přestupků celkem 121 přestupků spáchali cizinci. Většinou se jednalo o porušení rychlosti nebo nesprávné předjíždění – např. porušení dopravní značky zákaz předjíždění pro nákladní automobily nebo předjíždění v místě, kde je to zakázáno. Policisté během akce uložili také 10 kaucí v celkové hodnotě 73 tisíc korun.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR