logo

Policisté si na Chebsku došli pro vyděrače, jedna z jeho obětí se pokusila o sebevraždu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání přečinu a zločinu Vydírání a zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Uvedených trestných činů se měl muž dopustit od ledna 2017 do současné doby. Minimálně v jednom případě měl vyhrožovat fyzickou újmou a likvidací dvaapadesátiletému muži, pokud nebude pro obviněného dostatečně pracovat a dělat to co po něm chce. To u poškozeného vzbudilo důvodnou obavu o zdraví a život, který se poté schovával a pokusil se dokonce spáchat sebevraždu.

V dalším případě měl obviněný vyhrožovat devětačtyřicetiletému muži také fyzickou újmou a likvidací, pokud pro něj nebude i nadále dostatečně pracovat a splácet dluh. Následně na pokyn obviněného mělo několik osob poškozeného napadnout, a to pěstmi, kopy a různými nástroji, do hlavy i těla, až poškozený upadl do bezvědomí. Napadenému muži měli způsobit zranění, mimo jiné i tříštivou zlomeninu lokte, což si vyžádalo ošetření v nemocnici.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Během dnešního dne bude soudce rozhodovat o uvalení vazby.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

prap. Bc. Daniel Dvořák, PČR