logo

Policisté si v Brně převzali ocenění, včetně toho za záchranu života

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Historické prostory brněnské Nové Radnice se staly v pátek místem ocenění téměř dvou stovek policistů a občanských zaměstnanců Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Za přítomnosti zástupců města, složek Integrovaného záchranného systému Armády ČR a dalších hostů byli oceněni policisté medailemi a plaketami ředitele krajského ředitelství. Ty všem oceněným předal ředitel KŘP JmK plukovník Leoš Tržil. Ocenil také policisty, kteří se aktivně zúčastnili zahraničních misí. Medailemi byli vyznamenáni rovněž veteráni roku a občanští zaměstnanci roku. Prostory Nové radnice byly v další části dne svědkem vyhlášení ocenění Policisty, strážníka a sportovce roku 2016.

Této části programu jednoznačně vévodily činy policistů, při nichž muži v uniformách zachránili život. To také ocenil jihomoravský hejtman Bohumil Šimek. Slavnostní chvíle završil večer Adventní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, který naplnil Rotundu pavilonu A na Výstavišti předvánoční pohodou.

Koncert měl jako každoročně charitativní podtext. Dárky, které přinesli hosté pod vánoční stromeček, poputují v příštích dnech dětem z dětských domovů. Peníze vybrané na konto Anička zase pomohou v náročné léčbě dcery jednoho z policistů.

por. Bohumil Malášek, PČR