logo

Policisté, strážníci a občané zachránili v Plzni život seniorovi, který zkolaboval na ulici

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Díky občanské všímavosti a ochotě pomoci a rychlému profesionálnímu zásahu policistů Obvodního oddělení Plzeň – Vinice a strážníků Městské policie Plzeň nevyhasl jeden lidský život.

Když ve středu kolem půl desáté dopoledne přímo na chodníku na ulici Kotíkovská zkolaboval 84letý muž, na pomoc mu nejdříve okamžitě přispěchalo hned několik náhodných kolemjdoucích. Přiložit ruku k dílu se rozhodl dokonce i pár, který místem projížděl svým vozem. V okamžiku, kdy jedna z žen volala záchranáře, projížděli místem viničtí policisté.

Když si všimli hloučku osob bezradně postávajících nad bezvládným tělem seniora, okamžitě se rozhodli pomoci. Společně se strážníky, kteří se rovněž pohybovali nedaleko místa, starého muže, u kterého se pomalu začali vytrácet základní životní funkce, okamžitě začali resuscitovat. Se záchranou pokračovali až do příjezdu záchranářů, kteří péči o pacienta převzali.

Ti pak uvedli, že nebýt rychlého a profesionálního zásahu strážců zákona, starý pán by měl na přežití jen pramalou šanci.

por. Ing. Hana Štefflová, PČR