logo

Policisté a strážníci řešili napadení dívky na diskotéce, skupinka lidí jim vulgárně nadávala a napadla strážníka

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Uherskobrodští policisté přijali v sobotu po půlnoci 14. února oznámení od devatenáctileté dívky, že byla napadena skupinkou lidí na diskotéce v Uherském Brodě. Hlídka proto vyjela prověřit, co se stalo. Na místo incidentu se dostavili i strážníci Městské policie. Protože samotní pachatelé se podle svědků nenacházeli uvnitř diskotéky, vyšli všichni ven. Tam se začalo odehrávat další dění případu.

Svědkyně napadení venku před diskotékou poznala jednoho ze skupinky lidí, kteří se zrovna měli k odjezdu na další diskotéku. Přítomná policistka tedy vyzvala dvacetiletého mladíka k prokázání totožnosti a při tom se dotazovala na napadení dívky. Mladík byl ze začátku ochotný spolupracovat. Pak ale začal policistům nadávat. Do jejich hovoru se vmísil jeho jednadvacetiletý kamarád. Ten, i když byl policistkou vyzván, aby nerušil šetření, začal být agresivní a policistům vulgárně nadával. Při tom přistoupil do těsné blízkosti policistky a opět nešetřil sprostými slovy. Na to zareagoval přítomný strážník, který položil mladíkovi ruku na rameno a slušně ho vyzval, aby od policistky poodstoupil.

Mladík bez rozmyslu udeřil strážníka rukou do hrudníku. Ten důsledkem úderu ustoupil o krok dozadu. Poté strážník mladíka ihned svedl na zem, kde mu nasazoval pouta. Toho si všiml policistkou kontrolovaný mladík. Aby se zastal svého kamaráda, jako se zastal on jeho, skočil skloněnému strážníkovi na záda a začal ho škrtit. V poutech nakonec skončili oba. Útočníky policisté převezli na policejní služebnu k výslechu. Dechová zkouška vykázala hodnotu 1,56 u kontrolovaného a 2,63 promile u agresivního muže. Při incidentu nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Případ si ještě ten den převzali uherskohradišťští kriminalisté, kteří oběma mužům sdělili obvinění z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Jednadvacetiletý muž, který se za hranicí zákona nepohybuje poprvé, byl do doby, než proběhne soud, převezen do Vazební věznice v Brně a to v pondělí 16. února. Oběma nyní hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi.

V policejních statistikách jsme na Uherskohradišťsku za loňský rok zaznamenali sedm podobných případů, kdy došlo k násilí proti úřední osobě. Pachatelé tak ve většině případů činí pod vlivem alkoholu nebo drog. Letos už jde o druhý případ.

por. Bc. Milena Šabatová, PČR