logo

Policisté svlékli uniformy a skočili do vody pro tonoucího, vytáhli ho společně s hasiči

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jičínští kriminalisté prověřují možné protiprávní jednání, ke kterému došlo dne 6. srpna krátce po poledni u rybníka Kníže v Jičíně.

Dva muži ve věku 52 a 42 let se dohadovali o svých plaveckých kvalitách a tato diskuze vyvrcholila tím, že jeden druhého strčil do vody. Vzhledem k tomu, že se odstrčený muž ani po chvíli neobjevil na hladině, rozhodl se druhý z nich pro něj skočit a vytáhnout jej. Zřejmě však přecenil své síly a začal se také topit. Díky nezištné pomoci náhodného kolemjdoucího byl po velmi krátké době druhý z mužů vytažen na břeh, nicméně ten první stále zůstával pod hladinou.

Přivolaní policisté na místo dorazili několik málo minut po přijetí oznámení, ihned svlékli části svých uniforem a bez váhání se společně s hasiči pustili do prohledávání rybníka. Po několika minutách se jim společně muže podařilo nalézt, vytáhli jej z vody a poskytli mu bezodkladnou první pomoc. Následně byl muž předán záchranné službě. Dle prvotních poznatků z místa je stav tonoucího muže vážný.

Kriminalisté z Jičína začali prověřovat okolnosti tohoto případu. Dle prvotních informací, které byly zasahujícím policistům předány na místě svědkyní události, mělo údajně dojít ke strčení jednoho muže druhým do vody. Následným prověřováním a opětovným výslechem svědkyně události však byly zjištěny rozpory v jejím původním sdělení a kriminalisté tak začali pracovat i s další vyšetřovací verzí.

K čemu skutečně na místě činu došlo, je tak stále předmětem prověřování.

por. Ondřej Moravčík, PČR