logo

Policisté už ví, kdo posprejoval Karlův most, o pomoc požádali francouzskou policii

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policistům z místního oddělení Bartolomějská se díky usilovné práci na případu poškození Karlova mostu podařilo okruh podezřelých zúžit na dvě konkrétní osoby žijící ve Francii.

Celý případ si proto následně převzali kriminalisté, kteří již své zahraniční kolegy požádali o spolupráci cestou právní pomoci.

Spolupráce s francouzskými policisty je však na samém prvopočátku a je otázkou, kdy se pražští kriminalisté dočkají konkrétních výsledků.

Co se původně stalo?
Policisté z místního oddělení Bartolomějská ve středu 24. února vyjížděli k případu poškození Karlova mostu. Z toho je podezřelá dvojice mladíků, která ho ve středu (24.2.) okolo třetí hodiny ráno postříkala barevným sprejem. Policisté na místě poškození zadokumentovali a zajistili kamerové záznamy, které zachytily jak samotné jednání, tak i podobu podezřelých.

V této souvislosti se proto obrátili na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. V rámci prošetřování tehdy kriminalisté zjistili, že by se mělo jednat o francouzsky hovořící mladíky.

Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Pachatelům by v případě dopadení a odsouzení za normálních okolností hrozil trest odnětí svobody až na jeden rok, ale vzhledem k tomu, že poškodili právě národní památku, hrozí jim nyní až roky tři.

por. Bc. Iveta Martínková, PČR

darky