logo

Policisté v Brně vyrazili na kontroly do barů, v jednom z nich objevili 51 podnapilých nezletilců

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z několika obvodních oddělní v noci z pátku na sobotu kontrolovali, zda-li se v barech, restauracích a na diskotékách nepodává alkohol nezletilým a mladistvým.

Jednotlivé případy v Židenicích či Komárově překonal podnik v teritoriu obvodního oddělení Brno-výstaviště. Od záchranářů jsme dostali informaci o podnapilé dívce, která musela být převezena do nemocnice. Policisté se tedy přednostně přesunuli do podniku, kde chtěli celou akci končit, a nestačili se divit.

Část z celkem 48 mladistvých pod vlivem alkoholu si převzali zákonní zástupci na místě, zbytek se dočkal rodičů na obvodním oddělení. Jedna osoba skončila na záchytce (výsledek dechové zkoušky 2,17 promile) a dvě v nemocnici (celkem 51 osob pod vlivem). Plné ruce práce tak měly dvě desítky policistů, pomáhali nám i strážníci městské policie.

Ve věci zahájíme úkony trestního řízení pro přečin podávání alkoholu dítěti. Obsluha v podniku bude mít policistům co vysvětlovat. Právnické osobě hrozí podle zákona (o ochraně zdraví před účinky návykových látek) za takové jednání až milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti.

por. Pavel Šváb, Policie ČR