logo

Policisté v Jablonci nad Nisou chtěli zkontrolovat nepřipoutaného řidiče, zjistili, že je pod vlivem drog a má platný zákaz řízení

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 26. listopadu v devět hodin ráno řídil osobní motorové vozidlo v centru města Jablonce nad Nisou 29letý řidič.

Policejní hlídka obvodního oddělení provádějící běžnou silniční kontrolu si všimla vozidla, jehož řidič vyjížděl z řady zaparkovaných vozidel, přičemž nebyl připoután bezpečnostním pásem. I došlo k tomu, že se policisté rozhodli vozidlo zastavit a provést řidičovu kontrolu. Po několika metrech hlídka vůz 29letého Jablonečana dojela a zastavila.

Po zběžné kontrole technického stavu vozidla přistoupili policisté k provedení orientační dechové zkoušky u řidiče. Výsledek byl negativní. Přišel čas na orientační drogový test. Přístroj vyhodnotil zkoušku jako pozitivní, a to na látku amfetamin. Kontrola řidičových dokladů, které jsou potřebné pro řízení motorových vozidel, také neproběhla úplně hladce. Řidiči chyběl řidičský průkaz.

Okamžitou lustrací v policejních systémech bylo zřejmé proč. 29letý muž měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

„Výtečníka“ policisté zadrželi a převezli na policejní služebnu, kde mu záhy sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření, a to z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR