logo

Policisté v Karlovarském kraji řeší zvýšený počet nehod, řidiči mají problém se sněhem

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 14. prosince 2017 byli prostřednictvím medií upozorněni řidiči, aby kvůli špatným povětrnostním podmínkám, kdy hustě sněžilo a foukal nárazový vítr, nevyjížděli na Boží Dar směrem na Klínovec. Po upozornění pak byla silničáři tato silnice zcela uzavřena až do večerních hodin.

Ještě před upozorněním došlo v těchto místech u kruhového objezdu k dopravní nehodě. Třicetiletý řidič řídící pluh zřejmě z důvodu zhoršených povětrnostních podmínek přehlédl stojící vozidlo značky Volkswagen, do kterého radlicí narazil. Ke zranění osob nedošlo, škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 80 tisíc korun. Alkohol byl vyloučen provedenou orientační dechovou zkouškou. Za přestupek policisté řidiči udělili blokovou pokutu.

V současné době evidujeme v celém Karlovarském kraji zvýšený počet dopravních nehod, kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám, kdy na většině území hustě sněží a fouká nárazový vítr. Nabádáme řidiče, aby zvýšili opatrnost na silnicích, přizpůsobili rychlost povrchu komunikace a dodržovali bezpečný odstup. Nejhorší situace je především v horských oblastech, a proto pokud řidiči nemusí, ať do těchto míst raději ani nevyjíždějí.

nprap. Zuzana Týřová, Policie ČR