logo

Policisté v Karlovarském kraji vyjeli na Štědrý den a Boží hod ke 160 případům

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zhruba 600 policistů karlovarské policie trávilo Štědrý den či Boží hod ve službě.

Policisté obvodních oddělení střežili bezpečí občanů a jejich majetek, dopravní policisté dohlíželi nad bezpečností silničního provozu, kriminalisté řešili nápad trestné činnosti, policisté cizinecké policie prováděli kontroly na hraničních přechodech se SRN a operační důstojníci zajišťovali kontakt s veřejností a rychlost zásahů motorizovaných hlídek na volání občanů o pomoc.

Policisté zajišťovali o vánočních svátcích zvýšený výkon služby vzhledem k přijatému bezpečnostnímu opatření na základě událostí, které se staly před Vánocemi v zahraničí.

Zákazníci obchodních center, vánočních trhů či kulturních akcí mohli zaznamenat zvýšený výskyt policistů v těchto místech, kde je soustředění většího počtu obyvatel. Fakt, že některé policejní hlídky byly vyzbrojeny dlouhými zbraněmi, by neměl být důvodem pro znepokojení, policisté jen musí být připraveni eliminovat jakéhokoliv pachatele, který by chtěl občany ohrozit.

Na Štědrý den a Boží hod vyjely policejní hlídky na 160 zákroků na žádost občanů, z toho v 18 případech šlo o dopravní nehody. Celkem bylo spácháno 10 trestných činů, mezi nimi například několik vloupání do objektů, krádež peněženky v obchodě nebo poškození vozidel neznámým pachatelem.

Během Vánoc se dokonce neznámý pachatel v noci 24. 12. na 25. 12. v Mariánských Lázních vloupal do kostela a odcizil odtud finanční hotovost.

nprap. Kateřina Krejčí, PČR