logo

Policisté v Kladně zadrželi podezřelého z vloupání do prodejny nábytku a bytových doplňků

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 14. března 2018 ve čtyři hodiny přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení od sedmadvacetileté ženy, že se opakovaně spustil poplach v prodejně nábytku a bytových doplňků v Kladně v ulici Americká.

Na místo byla ihned po přijetí oznámení vyslána prvosledová hlídka a hlídka Obvodního oddělení Kladno – venkov.

Po příjezdu policejních hlídek se na místě nacházeli pracovníci bezpečnostní agentury, která má napojenu nemovitost na pult centralizované ochrany a ti policistům sdělili, že objekt podle jejich zjištění není narušen a vyzvali policisty, aby z místa odjeli.

Ti se však nedali jejich tvrzením odradit a rozhodli se provést kompletní kontrolu objektu. Následně byla ze střechy domu hlídkou obvodního oddělení spatřena osoba, která se nacházela ve venkovní oplocené zastřešené části obchodu. Bylo zřejmé, že prokazatelně na tomto místě krade. Jelikož byla v místě velmi špatná viditelnost a policisté viděli pouze siluetu postavy dospělého člověka a nebylo patrné, zda se v prostorech nachází více pachatelů, či zda není osoba ozbrojena, využili policisté svoje oprávnění a za použití donucovacího prostředku (hrozba namířenou střelnou zbraní) a následujícími výzvami zadrželi muže, který je důvodně podezřelý z krádeže.

Následným šetřením na místě činu bylo zjištěno, že poškodil oplocení objektu a následně se pokusil odcizit z obchodu zahradní nábytek.

Dále policisté zjistili, že se jedná o jim dobře známého sedmatřicetiletého recidivistu z Kladna, který byl pod vlivem návykové látky. Pozitivní byl u zadrženého test na drogy. Muž byl umístěn do policejní cely a v současné době probíhají úkony trestního řízení ve věci podezření z přečinu krádeže. Za výše zmiňovaný trestný čin hrozí podezřelému trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR