logo

Policisté v Liberci kontrolovali cizince pod vlivem drog, našli u něj několik narkosáčků

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Uplynulý týden 13. února 2018 prováděli policisté z oddělení hlídkové služby dohled nad veřejným pořádkem v centru města Liberce.

Krátce před devátou hodinou večer provedla hlídka na Tř. 1. Máje kontrolu osoby. Jednalo se o 25letého cizince. Vzhledem k tomu, že muž jevil na první pohled známky ovlivnění návykovou látkou, provedli u něj policisté orientační test na detekci návykových látek testrem DrugWipe 5S. Výsledek testu ukázal pozitivní hodnoty na látku amphetamin/metamphetamin. Dále policisté zajistili u cizince celkem 13 ks průhledných narkosáčků s obsahem bílé krystalické látky o celkové váze přes 20 gramů. I tuto látku podrobili orientačnímu testu na drogy s pozitivním výsledkem.

Zadrženého muže převezli policisté k lékařské prohlídce do Krajské nemocnice Liberec, odkud dále putoval do policejní cely. Policisté vyrozuměli o zadržení zastupitelský úřad jeho rodné země. Cizinec policistům přiznal, že je pravidelným uživatelem drog a sáčky s krystalickou látkou zakoupil od neznámého muže cizí státní příslušnosti.

V dané věci již policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu „přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu“. Zajištěnou krystalickou látku odeslali k provedení expertizy, která by měla přesně ukázat, o jakou látku se jedná. Po provedených nezbytných úkonech byl cizinec propuštěn následujícího dne na svobodu.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR