logo

Policisté v Olomouckém kraji budou dohlížet na bezpečnost při návštěvě prezidenta

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na oficiální pracovní návštěvu Olomouckého kraje přijede ve dnech 20. – 22. března 2017 prezident České republiky Miloš Zeman. Po celou dobu návštěvy budou na bezpečnost pana prezidenta dohlížet ve spolupráci s policisty Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky policisté z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Do bezpečnostního opatření, které má standardní charakter odpovídající významnosti chráněné osoby, bude nasazen adekvátní počet policistů ze služby pořádkové, dopravní a kriminální policie.

Jednou z priorit bude zajistit bezpečnost a plynulost v oblasti dopravy, a to zejména při přesouvání kolony vozidel převážejících a doprovázejících prezidenta republiky s cílem, co nejméně omezit ostatní účastníky silničního provozu.

Neméně důležitým úkolem policistů bude zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti v místech, kde dojde k setkání pana prezidenta s občany. Při zajištění těchto úkolů úzce spolupracujeme kromě Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky i s městskými policiemi a organizátory jednotlivých akcí v místech, kde budou setkání s občany Olomouckého kraje probíhat.

mjr. Mgr. Jitka Dolejšová, PČR