logo

Policisté v Ostravě pátrají po podezřelém z loupeže, napadnout měl muže, který upadl na zledovatělém chodníku

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté pátrají po zatím neznámém pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže. Ke skutku došlo dne 3. 2. 2017 okolo 03.15 hodin v Ostravě-Hulvákách. Poškozený učinil oznámení o skutku policii dne 5. 2. 2017.

Šestadvacetiletý poškozený se měl kolem třetí hodiny vydat na cestu tramvají. Převážnou část noci měl předtím trávit v baru, požívat měl alkoholické nápoje. Vystoupit z tramvaje měl muž kolem 03.15 v Ostravě-Hulvákách. Posléze měl na komunikaci pokryté sněhem a ledem uklouznout a upadnout. V době, kdy ležela oběť na zemi, byla neznámým mužem zezadu uchopena. Při snaze poškozeného vymanit se z držení měl upadnout i druhý muž, načež se poškozený a podezřelý měli ležící na zemi různě pohybovat. Při uvedeném podezřelý udeřil pěstí poškozeného do obličeje a zmocnil se jeho mobilního telefonu, původně umístěného v oděvu. Z místa pak podezřelý utekl.

Škoda na majetku byla specifikována ve výši přesahující 3 000 korun. Poškozený měl utrpět drobné poranění v obličeji, jež si nevyžádalo ošetření lékaře.

K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let. V průběhu prověřování zajistili kriminalisté také obrazový záznam. Žádáme svědky, kteří poznají muže na záznamu, případně mohou přispět další informací ke skutku, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR