logo

Policisté v Pardubickém kraji odhalili v rámci Speed Marathonu 78 rychle jedoucích řidičů

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nejen dopravní policisté se připojili k celoevropské dopravně bezpečnostní akci pod názvem „SPEED MARATHON“, která má v rámci preventivních opatření snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a zaměřit se na přetrvávající nekázeň řidičů. Dopravní hlídky se zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené a povolené rychlosti jízdy.

Do přípravy této akce byla zapojena částečně i veřejnost, která měla policii navrhnout tipy na rizikové úseky. V Pardubickém kraji bylo možné vidět policisty s radary na zhruba 40-ti místech např. na silnici I/37 za Pardubicemi směrem na Hradec Králové, dále na Pardubicku na silnici I/36 u Holic, na Chrudimsku na silnici I/37 obchvat Chrudimi, na Orlickoústecku na silnici I/14 mimo obec mezi Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou, na Svitavsku na silnici I/34 u Borové. Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl.

Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Nejvíce docházelo k porušení rychlostí a to v 78 případech, z toho 58 přestupků bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou a 20 přestupků bylo oznámeno na příslušný úřad. Ve 12-ti případech byl řešen s řidiči technický stav vozidel a 5 řidičů nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. U jednoho „hříšníka“ bylo dokonce zjištěno požití alkoholických nápojů.

prap. Mgr. Andrea Muzikantová, PČR