logo

Policisté v Přerově zadrželi podezřelého z distribuce drog

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V minulém týdnu byl policisty ve večerních hodinách zadržen 35letý muž, který byl podezřelý z prodeje a distribuce drog. V poutech skončil poté, co nereagoval a nespolupracoval s policisty při jeho zadržení v marketu v Přerově na ulici Denisova. Při zákroku proti němu nedošlo ke zranění ani jeho a ani zasahujících policistů. Po převozu na služebnu a po provedení nejnutnějších úkonů, skončil v policejní cele, kde přečkal noc.

Následující den, uživatele a distributora v jednom, vyšetřovatel obvinil a zahájil proti němu úkony trestního stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Z operativního šetření vyplynulo, že obviněný minimálně od léta loňského roku až do doby zadržení prodával pervitin a marihuanu dalším uživatelům především v Přerově, Bystřici pod Hostýnem a v místě svého bydliště v malé obci na Přerovsku.

Drogy jim prodával v různém množství a za různé částky. Také v době zadržení a po provedené domovní prohlídce u něho policisté nalezli necelých 61 g marihuany, 0,14 g pervitinu a něco málo přes 4 000 Kč, které utržil za prodej nelegálních látek. Ke své činnosti se při výslechu policistům přiznal a věci dobrovolně vydal.

Po zadokumentování celého případu byl propuštěn na svobodu, kde je vedeno jeho trestní stíhání. V trestním rejstříku neměl doposud žádný záznam, což se s největší pravděpodobností změní. Za výše uvedený trestný čin mu hrozí, dle trestního zákoníku, až pětiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR