logo

Policisté v Telči objasnili krádež osobního vozu, vzít ho měli tři mladiství chlapci

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté obvodního oddělení Telč objasnili případ, kdy skupinka mladíků nasedla do zaparkovaného vozidla, které bylo v tu chvíli odemčené s klíčky ve dveřích, a z místa odjeli. Chlapci, kterým ještě nebylo osmnáct let, při jízdě automobil poškodili, poté ho odstavili a utekli.

V pondělí 31. října přijali policisté na tísňové lince 158 po páté hodině večer oznámení od cizince, který uvedl, že mu bylo v Telči odcizeno vozidlo Peugeot. Automobil zůstal v době nepřítomnosti jeho majitele neuzamčený s klíčky v zámku dveří. Této situace využil pachatel a s vozidlem odjel. Na místo ihned vyjela policejní hlídka. Policisté provedli šetření a začali okamžitě po vozidle i pachateli v lokalitě pátrat.

Během krátké doby automobil nalezli odstavený na ulici Slavíčkova. Vozidlo mělo poškozené kolo s proraženou pneumatikou, v jeho okolí se nikdo nenacházel. Policisté důkladně propátrali široké okolí, místo činu ohledali a zadokumentovali. Vozidlo si převzal zpět jeho majitel. Škoda, která na automobilu vznikla, byla vyčíslena na necelé dva tisíce korun. Případ začali policisté prověřovat a po pachateli pátrat. Na základě důkladného šetření se jim podařilo získat důležité poznatky a následně dopadnout tři podezřelé mladíky.

Policisté zjistili, že s vozidlem odjeli tři mladiství chlapci. Na základě shromážděných důkazů policejní inspektor sdělil všem třem podezření z provinění neoprávněného užívání cizí věci spáchaného ve spolupachatelství. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Jeden z mladistvých chlapců je navíc podezřelý ještě ze spáchání dopravního přestupku, protože řídil vozidlo, i když ještě nevlastní řidičské oprávnění.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR