logo

Policisté ve Vsetíně uctili památku padlých četníků

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 3. května dopoledne proběhl před budovou Územního odboru Vsetín pietní akt za četníky, kteří položili svůj život během II. světové války. Dne 4. května si připomínáme nejenom 74. výročí osvobození města Vsetína, ale i současně 72. výročí prvního odhalení pamětní desky. Na policejní budovu jsme desku nechali nainstalovat a slavnostně ji odhalili před čtyřmi lety.

Vzpomínkového aktu se zúčastnil náměstek ředitele plk. Bohdan Varyš, vedoucí vsetínského územního odboru plk. Ladislav Pajdla, starosta Vsetína Jiří Růžička, a také dvě dcery jednoho z padlých četníků paní Drahomíra Černocká a Květa Ševečková. Pozvání přijali i zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, policejní veteráni, ředitelé městských policií a další policisté z našeho krajského ředitelství.

Plk. Pajdla využil tohoto slavnostního okamžiku a ocenil medaillí vedoucího Územního odboru Vsetín ředitele Městské policie Valašské Meziříčí Jana Camfrlu. Medaili získal za dlouholetou a příkladnou spolupráci se vsetínským územním odborem.

mjr. Mgr. Lenka Javorková, Policie ČR