logo

Policisté věděli o převozu kradených BMW z Německa, jedno zastavili na Kladensku

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Přes kladenský okres převážel odcizené vozidlo řidič, který byl v pátrání pod vlivem drog a bez řidičského oprávnění.

Policejním šetřením bylo zjištěno, že v Německu došlo k odcizení několika osobních vozidel , která budou pravděpodobně převážena přes Českou republiku. Z těchto důvodů byly na území okresu Kladno rozmístěny na vytipovaných úsecích policejní hlídky, které prováděly kontrolní činnost osobních vozidel.

Na základě operativní policejní činnosti se podařilo policistům Obvodního oddělení Zlonice při kontrole na pozemní komunikaci č. 1/16 v obci Vítov na Slánsku zastavit osobní vozidlo s registrační značkou Německa, tovární značky BMW,650ixDrive, černé barvy. Následným šetřením bylo zjištěno, že kontrolované vozidlo bylo jen několik hodin předtím odcizeno v Německu.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Řidič nepředložil žádné doklady k vozidlu a ani jeho osobní doklady. Dále policisté podezřelého muže vyzvali k provedení dechové zkoušky a k testu na drogy. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Test na drogy byl pozitivní na látku kokain a amfetamin. Další vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu podezřelá osoba odmítla. Provedením lustrace v policejní databázi bylo zjištěno, že řidičem odcizeného vozidla je devětadvacetiletý muž cizí státní příslušnosti, po kterém je vyhlášeno pátrání a jedná se o drogově závislou osobu, která nikdy nevlastnila řidičské oprávnění.

Odcizené vozidlo v Německu, které podezřelý muž převážel na předem neurčené místo pravděpodobně v Polsku je v hodnotě 2 000 000,-Kč.

Policejní hlídka podezřelého muže po zadržení z místa činu eskortovala do policejní cely v Kladně.

Kladenští kriminalisté ve spolupráci s odborem mezinárodní policejní spolupráce si vyžádali doručení evropského zatýkacího rozkazu, které vydala Německá spolková republika a je realizován Krajským soudem v Praze, který bude dnešního dne 23. února 2018 rozhodovat o vydávací vazbě.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR