logo

Policisté velmi rychle objasnili přepadení mladé ženy, dopadli dva cizince

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Přesně osmačtyřicet hodin po spáchání zvlášť závažného zločinu si dva cizinci ve věku 25 a 21 let na služebně Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň vyslechli obvinění z loupežného přepadení, kterého se dopustili dne 3. ledna toho roku v Plzni na Slovanech. Toho dne kolem půl druhé ráno si na zastávce městské hromadné dopravy všimli osamocené mladé ženy, která čekala na noční autobus.

Během krátké chvilky se oba shodli na scénáři loupeže, během níž se chtěli zmocnit ženiny kabelky. Proto oba došli na zastávku, kde jejich oběť seděla na lavičce. Starší z pachatelů ihned na dívku zaútočil a několik ranami dlaní do obličeje a hlavy ji srazil na zem. Druhý z pachatelů ležící ženě vytrhl kabelku z ruky a dal se s ní ihned na útěk. Jeho kumpán, aby zabránil napadené pachatele pronásledovat, ženu uchopil za ruku a několik metrů ji tahal po zemi. Pak z místa také utekl.

Napadená 21letá žena kromě hmotné škody utrpěla řadu oděrek a zhmožděnin a bohužel i zlomeninu nosu. V okamžiku, kdy byl celý incident nahlášen plzeňským policistům, tito se ihned začali případem intenzivně zabývat a po pachatelích pátrat. Ačkoli zpočátku neznali ani totožnost agresorů, podařilo se jim celý případ objasnit a pachatele dopadnout již o dva dny později v okamžiku, kdy v brzkých ranních hodinách nasedali do svého vozu a chystali se odcestovat zpět do vzdálené vlasti.

Protože kriminalisté a vyšetřovatelé během této rekordně krátké doby dokázali nashromáždit dostatek důkazů, mohli téměř okamžitě vznést obvinění. Současně na obviněné muže bude ze strany policistů podán podnět k návrhu na vzetí do vazby.

por. Ing. Hana Štefflová, PČR